• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

stadımıza dokunmayın

,

TÜRKAN:"ŞEHİR STADIMIZA DOKUNMAYIN"
Muş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Kemal Türkan Şehir stadı ile ilgili olarak kampanya başlattıklarını belirtti.

Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Kemal Türkan yaptığı açıklamada : "İlimizin tek spor alanı olan şehir stadyumunun geçmiş dönem belediye başkanı tarafından ille de yıkılması için kamuoyuna yansıtılması ve Eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç tarafından şimdiki Cumhurbaşkanımız ve Eski Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıymış gibi Muş Belediyesi’ne devir ettik diye ilimizin basınında günlerce dillendirilmesi ve yeni Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç tarafından da Muş Belediyesi’ne devrediyoruz. Muş Belediyesi gençlik parkı yapacak diye her gün yıkılması için ilimiz basın gündemini işgal etmesi spor kamuoyunu hayrete düşürmüştür.

Cumhurbaşkanımız ve Eski Başkanımız bu konuda kesin talimatı var mıdır, yoksa kamuoyuna yanlış lansemi ediliyor. Şimdiki başbakanımız Ahmet Davutoğlu tüm Türkiye’nin iç ve dış olaylarını bırakmış da Muş Şehir Stadyumu’yla uğraşıyor.

Doğu ve güneydoğu ve tüm Türkiye şehir stadyumların yerlerine bakın hangisi şehir dışında. Yeni stadyumun yapılması ilimiz için çok isabetli bir karar ama eskisi neden yıkılmak isteniyor. Yıllarca ilimiz amatör ve profesyonel liglerinde spor yapan sporcu ve yöneticilerimizin Muş’taki tek spor alanının yıkılması için neden bu kadar sessiz ve derin uykudalar. Sivil toplum örgütleri, sendikalar, gençlik yapılanmaları, bayan futbolcu ve spora gönül vermiş Muş gençliği neden stadyumun yıkılmaması için bir çalışma ve anket düzenlenmiyor.  Stadyumun yıkılması için yıkılmaması kadar ses çıkarmayan ilimizin basın mensupları, sizler çocuğunuzu merkezdeki spor alanına zor gönderirken, 10 km öteye nasıl gönderebileceksiniz? Neden yıkılmasını her gün manşetlere taşıyorsunuz. Yerel yönetimler stadyumu yıkıp yeşil alan yaratacağınızı beyan edeceklerinize, ilimizin en güzel yerleşim yerlerini işgal eden kurum ve lojmanlar için neden kaldırılması ve taşıması için çaba sarf etmiyorsunuz. Sayın cumhurbaşkanım, başbakanım, bakanlarım, vekillerim ve yerel idareci ve yöneticiler, elinizi çocuklarımızın geleceği olan yeşil sahalarımızdan çekin, stadyumumuza dokunmayın. Çocuklarımıza ve gelecek nesillere bir şeyler kazandırmak istiyorsanız, onları kötü alışkanlıklardan arındırın. Spordan uzaklaştırmayın’’ dedi.

ASKF BAŞKANI TÜRKAN’DAN SİTEM

ASKF Başkanı Kemal Türkan, kullanılmayan spor tesisleri için sitemde bulundu. Türkan, : "metropol illerde spor tesisleri belediyelerce yapılarak spor işletmelerine devredildiği birçok örnekler vardır. Bursa’da belediye halı saha yaparak, işletmesini kulüpler ve amatör spor kulüpleri federasyonuna vermekte. Ayrıca Kocaeli’nde 3’üncü amatörler evi yapılarak o ilin amatör spor kulüpleri federasyonuna devredilmektedir.

Ama Muş’ta maalesef spor tesisleri boş durmakta. Varto, Bulanık gibi veya lale cami halı sahası gibi halı sahaları işletmek belediyelerin ve camilerin işi değil, sahaları işletmek bizim işimiz olması gerek. Özellikle kış sezonunda binlerce gencimiz spor yapacak alan bulamamakta. Şimdi SODES kapsamında Lale Camisi’nde halı saha yapıldı. Çok merak ediyorum; kimler orada spor yapacak. Halı sahalar boş dururken, Muş’un genç sporcuları yer bulamamakta. Sayın Valimizin bu konuya hassasiyet göstermesini özellikle rica ediyoruz. Muş gençliği bizim için çok önemlidir" dedi.
637 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKAN
Kemal TÜRKAN
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret30487
Hava Durumu