• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

kayak federasyonun dan muşa yatırım

.

        KAYAK FEDERASYONUNDAN MUŞ´A ZİYARET

Muş Güzeltepe Kayak Merkezinde yapımı devam eden, Beyblade kayak pistinde incelemelerde bulunan, Türkiye Kayak Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Cem İldir, çalışmaların son aşamaya geldiğini söyledi
Tarih: 3.1.2018 09:43:59/ 104okunma / 0yorum

Muş Güzeltepe Kayak Merkezinde yapımı devam eden Beyblade kayak pistinin yapımı son hızıyla sürüyor. Muş´ta olmamasının büyük bir eksiklik olarak nitelendirildiği Beyblade kayak pisti çalışmaları bitme aşamasına gelmiş durumda. Kayak pistinde incelemelerde bulunmak üzere Muş´a gelen, Türkiye Kayak Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Cem İldir, pistin bu sene kullanılmaya başlanacağını söyleyerek, “Bu pist Muş için gerekliydi” dedi.
Çeşitli incelemelerde bulunmak üzere Muş´a gelen Türkiye Kayak

Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Cem İldir, yapılan çalışmaları inceleyerek, “Muş Anadolu´muzun önemli bir ili ve burada kış sporları açısından büyük bir potansiyel ve kültür var. Muş´un bu potansiyeli ve mevcut durumu arasında çok büyük bir farklılık var. Biz Kayak Federasyonu olarak inşallah kış sporlarına olan ilginin hem kayakta hem de kayaklı koşu branşında ilerlemesi için hem Valiliğimiz de hem Üniversitemizle yakın bir ilişkide olmak istiyoruz ve bu konuda çeşitli girişimlerin yapılmasını istiyoruz. Bu konuda yaptığımız çalışmalar kapsamında kayak tesisimizde Beyblade kayak pistimizin olmadığını fark ettik ve buraya bir kayak tesisi yapılması için çalımlara başladık şu an için çalışmalarımız son hız devam ediyor kısa bir süre içerisinde yapımı bitecek” ifadelerini kullandı.

“TÜRKİYE GENELİNDE 3 YERDE YAPILAN BİR PROJE BU”

Yapılan ziyareti değerlendiren Muş ASKF Başkanı Kemal Türkan ise yapılan çalışmalar için emeği geçenlere teşekkür ederek, “Genel sekreter yardımcımız Güzeltepe Kayak Merkezinde bulunan sporcu kayak eğitim merkezi ile alakalı kendileri ilimize geldiler. Burada kayak il temsilcimiz Aydın Koçlardan ile birlikte orayı gezdiler, ardından bizlere bir ziyaret gerçekleştirdiler. Ziyarete esnasında kayak ile ilgili Muşumuzda bulunan sorunları ve yapılacak etkinliklerle alakalı görüş alışverişinde bulunduk. Biz özellikle bu tesisin yapımında bizlere katkı sağlayan Muş milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Muş Valisi Aziz Yıldırım ve Genel Sekreterimiz Şeyhmus Yentür´e teşekkür ediyoruz. Kendilerinin bizlere çok büyük katkıları oldu. Özellikle kayak il Temsilcimiz Aydın Beyin çok büyük katkıları oldu bu tesisin yapılmasında. Çünkü hakikaten hemen her gün özel idare, valilik arasında mekik dokudu. Bu yapının bir an önce bitmesi lazımdı kar yağmadan önce bitmesi lazımdı, çünkü kar yağdıktan sonra beton işi yapılmıyor memleketimizde. Bu nedenle kar yağışı öncesi bu işin bitirilmesi için her türlü çabayı gösterdik. Bu çalışmalar sonunda bizim prefabrik binamız geldi. Bunun öncesinde yapılacak bütün beton işlemleri yapıldı. Bununla birlikte Kayak federasyonu yönetim kurulu üyesi Sayın Cem İldir Bey geldiler ve burada bir çalışma başlattılar. Binamız bitme aşamasında, Türkiye genelinde 3 yerde yapılan bir proje bu, Muş, Hakkari ve Van illerimizde yapıldı. Böyle bir çalışmanın bizim ilimizde de yapılması gerçek manasıyla bizleri mutlu etti. Sporcuların burada hem yetişmesi, çocukların burada eğitim alması ve yarı bir yerde kayak yapması için bir sebep oldu.  Burada emeği geçen herkese buradan teşekkür ediyorum, özellikle de kayak federasyonu başkanımız Erol Yarar Bey´e çok teşekkür ediyorum. İnşallah bitme aşamasına doğru kendileri de aramızda olacaklar ve açılışına katılacaklar. Bu tesisin ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum. Bundan sonrada bu konuda elimizden gelen bütün çalışmaları yapacağımızı herkesin bilmesini istiyorum” şeklinde konuştu.askf. başkan vekili irfan çakır konuşmasında kayak federasyonu başkanı ve emeği geçen herkese teşekkür etti

“ÇALIŞMALARIMIZ SON AŞAMASINA GELMİŞ DURUMDA“

Muş´ta Beyblade kayak pistinin olmamasının büyük bir eksiklik olduğunu söyleyen, Muş Kayak İl Temsilcisi Aydın Koçlardan ise “Burada yaptığımız çalışmayı değerlendirmek ve yerinde görmek için Türkiye Kayak Federasyonu Yönetim kurulu üyemiz Cem İldir Bey, ilimize geldiler. Kendileriyle birlikte burada yapılan çalışmaları ziyarete ettik. Bu güne kadar ilimizde Beyblade dediğimiz amatörlerin kayak öğrenmek için kullandığı kayak pistimiz yoktu. Bu sene inşallah yaptığımız kayak pistini kullanacağız. Bizim kayak merkezimiz için gerçek manasıyla çok büyük bir eksiklikti bizim başlangıç için kayak pistimizin olmaması. Bizlerde bu eksikliğin giderilmesi için çeşitli girişimlerde bulunduk ve Güzeltepe Kayak Merkezinin yan tarafına bunu imar ettik. Çalışmalarımız son aşamasına gelmiş durumda. Bu sene karın yağmaması da bizim açımızdan çok iyi oldu, bu zaman dilimi içerisinde çalışmalarımızı yaptık. Şu anda gördüğünüz gibi çalışmalarımız bitme aşamasına gelmiş durumda. Beton işimiz bitti ve prefabrik binamızda geldi, inşallah en kısa zamanda buranın açılışını yapacağız ve bu kayak pistimizi kullanmaya başlayacağız” şeklinde konuştu.

Azat Özkahraman

687 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKAN
Kemal TÜRKAN
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam8
Toplam Ziyaret35455
Hava Durumu