• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

bayan futbol takımından askf ye ziyaret

.

ALPARSLAN SPOR´DAN ASKF´YE ZİYARET
Muş´ta faaliyet yürüten Alparslan Spor Kulübü yönetimi ve sporcuları Muş ASKF (Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu) yönetimini ziyaret ederek, kulüplerine verdikleri destek için kendilerine teşekkür ettiler
Tarih: 1.1.2018 09:48:12/ 147okunma / 0yorum

Alparslan Spor Kulübü yönetiminden Muş ASKF yönetimini ziyaret etti. ASKF il binasında gerçekleştirilen ziyarete Alparslan Spor yöneticileri ve sporcuları katıldı. Verdikleri desteklerden ötürü ASKF yönetimine teşekkür eden Alparslan Spor Kulübü Başkanı Alparslan Kandemir, ilin ileri gelenlerinden de aynı şekilde destek beklediklerini dile getirdi.

Gerçekleştirdikleri ziyareti değerlendiren Alparslan Spor Kulübü Başkanı Alparslan Kandemir, aldıkları maddi ve manevi desteklerden dolayı ASKF yönetimine teşekkür ederek, “Biz Amatör Spor Kulüpleri Federasyonuna, bizlere verdikleri desteklerden ötürü teşekkür etmek için geldik. Sağ olsunlar bugüne kadara maddi ve manevi destekler verdiler bizlere. Bu yüzden kendilerine çok teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki bundan sonrada aynı şekilde destekleri devam edecektir, sadece bizlere değil Muş genelinde spor faaliyeti yürüten kulüplerin hepsine. Biz burada aldığımız yardımdan dolayı teşekkür ederken aynı şekilde işlimizin diğer ileri gelenlerinden de yardımlar bekliyoruz. Oldukça zor şartlar altında çalışmalar yürütüyoruz burada inanıyorum ki bizlere verilecek desteklerle çok iyi yerlere geleceğiz. Biz burada bu takımı kurmakla hem genç kızlarımızı spora yönlendirmiş olduk hem de zamanlarını değerlendirip, farklı yollara sapmalarını önlemiş olduk. Böyle bir çalışmaya vesile olduğumuz için kendimi oldukça mutlu hissediyorum. İnşallah almaya devam edeceğimiz yardımlar sayesinde makul tarihimiz değişecek ve spor takımımız oldukça iyi yerlere gelecektir. Bizim şu anda istediğimiz tek bir şey var da hem maddi hem de manevi anlamda halkımızın desteğini arkamızda hissetmemiz. Burada sadece Amatör Spor Kulüpleri Federasyonundan destek alıyoruz ama maalesef oda bizlere yetmiyor. Buradan şehrimizin ileri gelenlerine çağrımızdır. İnşallah bu çağrı karşılık bulur bizlerde iyi yerlere geliriz” şeklinde konuştu.

“HEPSİ DE TERTEMİZ ÇOCUKLAR”

Ziyaretten dolayı duydukları mutluluğu dile getiren Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Kemal Türkan ise, bütün kulüplere destekte bulunmaya devam edeceklerini belirterek, bugün Alparslan Spor kulübü Başkanı Alparslan Kandemir, yönetim kurulu ve sporcularıyla birlikte bizlere bir ziyaret gerçekleştirdiler. Biz bu ziyaret için kendilerine teşekkür ediyoruz. Az önce kendilerinin de belirttikleri gibi oldukça sıkıntılı günler yaşıyorlar hem maddi hem de manevi desteklere ihtiyaçları var. Biz burada sadece Alparslan Spor Kulübüne değil, Muş´ta faaliyet yürüten bütün spor kulüplerimize elimizden geldiği kadarıyla destekte bulunmaya çalışıyoruz. Ne kadar yeterli onu bilemiyoruz ama en azından elimizden geleni yapıyoruz, yapmaya devam da edeceğiz. Gördüğünüz gibi bugün burada gencecik çocuklarımız var, hepsi de tertemiz çocuklar. Herkesin elinden geldiğince bu çocuklar dâhil olmak üzere, bütün spor kulüplerine destek vermeleri gerekiyor. Bu gençlerimizin farklı yollara sapmalarının önüne geçmek için herkesin çaba göstermesi lazım. Bu nazik ziyaretleri için spor kulübümüze teşekkür ederken, çocuklarına sahip çıkıp spora yönlendiren ailelilerimize de teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.askf başkan yrd. irfan çakır da alpaslan sporun yaptıkları ziyaret dolasıyla başkan v-antrenör ve bayan sporculara teşekkür etti çakır konuşmasında ö zellikle bölgemizde bayan futbolun pek hoş karşılanmadığını vurguluyarak bu yüzden bu sporun öğrencilere üniversitede besyoda çok yardıöcı olduğunu belirtti

“FUTBOL OYNAMAYI ÇOK SEVİYORUM AMA MAALESEF OLDUKÇA SIKINTI YAŞIYORUZ”

Spor yapmaktan oldukça mutlu olduğunu ve futbolu çok sevdiğini dile getiren sporculardan Aysun Turan ise, “Biz boş zamanlarımızı burada futbol oynayarak değerlendiriyoruz. Burada bu faaliyette bulunurken, birilerine de futbolun sadece erkek sporu olmadığını, kadınlarında bu sporu yapabileceklerini göstermiş olduk. Bu sporu yaparken, bizim çok eksiğimiz oluyor. Tek istediğimiz var ilimizin ileri gelenlerinin bizlere destek çıkması ve takımımızın iyi yerlere gelmesini sağlamak” dedi. Futbolla hayat bulduklarını ifade eden bir başka sporcu Zozan Yalçın ise, çok zor şartlar altında çalışma yürüttüklerini aktararak, “Futbol oynamayı çok seviyorum ama maalesef oldukça sıkıntı yaşıyoruz. İnşallah birileri bizlere destek olurlarda bizlerde iyi bir yerlere geliriz. Buradan ASKF yönetimine, ailelerimize, bize destek olan herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Azat Özkahraman

 

567 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKAN
Kemal TÜRKAN
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret30487
Hava Durumu