• Anasayfa
  • Favorilere Ekle
  • Site Haritası

spor yapmak lazım

.

SPORA EMEK VERENLER ÖDÜLLENDİRİLMELİ VE ETİKETLENDİRİLMELİ”
Muş Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Kemal Türkan, federasyonlarına üye spor kulüpleri ile ilgili bir açıklama yaparak, Muş´ta sporun gelişmesini sağlayacak çeşitli önerilerde bulundu
Tarih: 29.12.2017 09:47:42139okunma / 0yorum

 27 yıldır Muş´ta Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu başkanlık görevini yürüten Kemal Türkan, ilimizde ki spor kulüpleri ve sporun geliştirilmesi için çeşitli önerilerde bulundu. Türkan Muş´ta onlarca spor kulübünün bulunduğunu söyleyerek, Türkiye genelinde spor yapılacak alanların arttırılması ve özellikle Doğu ve Güneydoğu da bu konuya ağırlık verilmesi gerektiğini dile getirdi.

Muş ASKF Başkanı Kemal Türkan ilimizdeki sporu geliştirecek önerilerde bulundu. Başkan Türkan önerilerini sıralarken, çok büyük paralar harcayan belediyelerin, kendi illerinde bulunan amatör spor kulüplerine de pay ayırması ve yasallaştırması gerektiğini söyleyerek, “İlimizde çok sayıda sporcu ve spor kulübü var. Sporcu sayısının artması, gençlerimizin sporla içli dışlı olması hepimiz açısından daha yararlıdır. Ama bunu yapmak için çeşitli çalışmalarda yapmamız lazım. Spor Şurasının 4 yıldan 2 yıla çekilmesi, Amatör Futbola diğer branşları gibi bütçe konulması, Spor şurasında alınan ve de protokolle imzalanan okullarda 15 milyon kişinin spor yapması sağlanmalı ve de 15 milyon öğrenciye lisans çıkarılması, Türkiye genelinde suni çim sahalar çoğaltılıp ilçeler ve beldelerde de yaygınlaştırılmalı, Spora emek verenler ödüllendirilmeli ev etiketlendirilmeli, her ilde yılda bir kez Spor Bakanlığı, TFF ve Milli eğitim Bakanlığınca seminer verilmeli, Özellikle Doğu ve Güney Doğu bölgelerimizde tesis sayısı çoğaltılmalı, sporcu sayısı artırılmalıdır, Her ilin kulüp sayısına göre Spor Bakanlığı ve TFF ortakla protokol imzalayarak bütçe bırakılmalı, Medyada amatör spora önem verilmeli, TV kanalı açılmalı, her ilin spor sorunları için Milli Eğitim, Gençlik Spor ve Federasyonca protokol imzalanmalı, Katrilyonlarca para harcanan belediyeler kendi illerinde bulunan amatör spor branşlarına pay ayırmalı ve yasallaşmalı, belediye başkanlarının yetkilerine bırakılmalı, Spor siyasete sokulmamalı, uzak tutulmalı sadece getirim için siyasetçilerin esiri edinmemeli, İllerde Özel İdareler spora bütçe ayırmalı ve bu yasallaşmalı, Türkiye´de ki spor Avrupa standartlarına getirilmeli, Türkiye´de ki 1 milyon sporcu sayısı 15 milyona getirilmeli ve bunların faal olması sağlanmalı sayı sadece bilgisayarlarda görünmemeli, TFF Türkiye´de bulunan 5600 amatör kulübe sahip çıkmalı ve bütçe ayırmalı” şeklinde konuştu.

“İNŞALLAH BU ÖNERİLERİMİZ DİKKATE ALINIR”

Konuşması devamında kendilerine üye olan onlarca takımın olduğunu ifade eden, Türkan, takımlardan bazılarını sıralayarak, “Şu anda bize bağlı onlarca kulüp var ve bizler bu kulüplerin hepsine de elimizden geldiğince yardımlarda bulunmaya çalışıyoruz. Biz istiyoruz ki daha fazla yardım gelsin hem bize hem de bu kulüplerimize. Az önce de belirttiğim gibi sporcu sayısının artması demek, sokaklarda dolaşan gençler yerine spor yapan ve daha faydalı olan gençlerin artması demektir. İnşallah bu önerilerimiz dikkate alınır ve bundan sonrada bu uğurda hep birlikte çalışmalar yürütürüz” ifadelerini kullandı. Muş ASKF´ye üye bazı kulüpler: “MUŞ Şeker Spor Kulübü Derneği, MUŞ 1071 Malazgirt Spor Kulübü Derneği, MUŞ Sungu Belediye Spor Kulübü Derneği, MUŞ Hasköy Spor Kulübü Derneği, MUŞ Hasköy Yıldız Spor Kulübü Derneği, MUŞ Korkut Spor Kulübü Derneği, MUŞ Yıldırım Spor Kulübü Derneği, Muş Gençler birliği Spor Kulübü Derneği, MUŞ Kültür Spor Kulübü Derneği, MUŞ Murat Spor Kulübü Derneği, MUŞ Zafer Spor Kulübü Derneği.

Azat Özkahraman

489 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
BAŞKAN
Kemal TÜRKAN
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret30487
Hava Durumu